Speidl Bianka

Speidl BiankaSpeidl Bianka

E-mail: speidl [KUKAC] szazadveg [PONT] hu

Egyetemi végzettségek:

Okleveles orientalista - Pázmány Péter Katolikus Egyetem (2003)

Angol nyelv és irodalom szakos középiskolai tanár - Pázmány Péter Katolikus Egyetem (2004)

Történész – Pázmány Péter Katolikus Egyetem (2006)

Ösztöndíjak:

2011- PhD ösztöndíjUniversity of Exeter – Institute of Arabic and Islamic Studies. (UK Research Councils Global Uncertainties, Legitimate and Illegitimate Violence in Islamic Thought projekt)

2002-2003. Szíria - Damaszkuszi Egyetem, állami ösztöndíj

2000-2001. Olaszország - Nápoly, Istituto Orientale di Napoli, Erasmus ösztöndíj

1999-2000. Tunézia - Bourghiba Élő Nyelvek Intézete, állami ösztöndíj

Konferencia előadások:

2012 December 17. LIVIT workshop „Conceptions of Violence in Modern Shi'ism” Institute ofArab and Islamic Studies, University of Exeter, előadás címe: “Faith and Mobilisation in theThought of Muhammad Hussein Fadlallah”

2011. június 28. British Middle Eastern Studies Annual Conference, előadás címe: “Shi’i Liberation Theology in the Religious and Political Discourse of M. H. Fadlallah”

2011. június 23. Conference on Islam and Human Rights, előadás címe: “M. H. Fadlallah’s Views on Human Rights”

2011. május 21. Exeter Centre for Ethno-Political Studies, előadás címe: “The Palestinian Issue in the Discourse of M. H. Fadlallah”

2010. november 26. Válságok, konfliktusok, nagyhatalmi érdekek a Mediterráneumban és Latin Amerikában az 1950-es években, Szegedi Tudományegyetem, előadás címe: „Arthur Koestler az izraeli posztcionista történetírás tükrében”

2009. november 20. A városok szerepe a Mediterráneum és Latin-Amerika történetében, Szegedi Tudományegyetem, előadás címe:Távolság a közelségben: Vallások harca és párbeszéde Bejrútban”

2009. október 16. Mediterrán Világ Symposium IV., Pannon Egyetem, Veszprém, előadás címe: „Libanon a hetvenes években, különös tekintettel a síita ellenállás történeti előzményeire és ideológiai hátterére”

2008. december 10. Alkotmány, politikai rendszer és választások Iránban, Libanonban és Pakisztánban, Corvinus Egyetem, előadás címe: „Politikai rendszer és a választások jellegzetességei a modern Libanonban”

2008. november 21. Gazdaság és társadalom a Mediterráneumban, Szegedi Tudományegyetem, előadás címe: „A libanoni keresztények politikai szimpátiájának alakulása a taifi egyezményektől napjainkig”

2007. április – ELTE MTA Orientalisztika szakbizottsága által rendezett doktorandusz konferencia, előadás címe: „A szeretet, mint teológiai-politikai fogalom a síita retorikában”

2004. október 15. - A Politikai Iszlám, Budapesti Corvinus Egyetem Nemzetközi Tanszéke, előadás címe: „Mártírtudat a síita iszlámban”