A házasság és a család

A házasság és a család borítóNézetek és képek, értékek és értékválságok a családról és családban témakörben már a második közös konferenciáját tartotta 2014-ben a Szegedi Tudományegyetem Néprajzi és Kulturális Antropológiai Tanszéke, az MTA-SZTE Vallási Kultúrakutató Csoport, valamint az Országos Rabbiképző-Zsidó Egyetem Kaufmann Dávid Zsidó Kultúratudományi Kutatócsoport „A család egykor és ma” konferenciasorozat keretében.
A család az első kis közösség, melybe beleszületünk. Egész értékrendünket, erkölcsi normáinkat, világfelfogásunkat, kultúránkat befolyásolja a gyermekkorban kapott minta. A család, amit a házasságkötés alapoz meg, azonban nem csak minta, felnevelő és őriző közeg, hanem menedék, gazdasági és fogyasztói közösség, s legfőképpen az élet továbbadója – akkor, ha (jól) működik. A kötet tanulmányai elsősorban a család egykori és mai állapotáról szólnak.

MTA-SZTE VALLÁSI KULTÚRAKUTATÓ CSOPORT
A VALLÁSI KULTÚRAKUTATÁS KÖNYVEI